Доступність закладу освіти для осіб з особливими потребами

Центральний вхід закладу облаштований кнопкою виклику для дітей з особливими потребами.

«Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям»

«Для дітей суспільство без бар’єрів»

На виконання Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні Міністерство освіти і науки України у співпраці з проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), який реалізується Alinea International, та за підтримки Радниці-Уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації та Радниці-Уповноваженої з питань безбар’єрності у листопаді-грудні 2021 року проводитиме інформаційну кампанію «ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар’єрів». Кампанія складається із чотирьох етапів:

1 етап – інформування щодо зменшення супротиву суспільства до дітей з особливими освітніми потребами (листопад-грудень 2021 р.);

2 етап – інформування про підтримку родин в складних життєвих обставинах (січень – лютий 2022 р.);

3 етап – інформування про шкоду виховання дитини в інституційних закладах (березень – квітень 2022 р. );

4 етап – інформування про доступність інклюзивної освіти для кожної дитини (травень – червень 2022 р.).

Всі інформаційні матеріали кампанії можна завантажити за посиланням: https://fex.net/uk/s/7ct6xvc або https://drive.google.com/drive/folders/1bVvdLuP6wS4BY4GW-iKSeub0IGQzOtTw?usp=sharing

В Україні стартував перший етап інформаційно-просвітницької кампанії «ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар’єрів», який триватиме до грудня 2021 року.

У рамках кампанії заплановано проведення ряду круглих столів, семінарів, дискусійних клубів, пресконференцій,  інших заходів.  Їх завдання – підтримка зменшення супротиву суспільства до дітей з особливими освітніми потребами.

Доступна, фахова, спільна інформаційна діяльність усіх небайдужих громадян покликана стати запорукою толерантного ставлення суспільства до дітей з особливими освітніми потребами, а також спрямована забезпечити їх включення в активне життя закладу освіти і  громади.

До розбудови безбар’єрного простору може долучитися кожен. Адже усі інформаційні матеріали кампанії, що їх можна використовувати під час організації різних заходів, доступні за посиланням:  https://fex.net/uk/s/7ct6xvc або https://drive.google.com/drive/folders/1bVvdLuP6wS4BY4GW-iKSeub0IGQzOtTw?usp=sharing

Дошкільний  навчальний  заклад  (ясла-садок)  № 71 «Катеринка»

комбінованого типу

25030, м. Кропивницький, вул. Бєляєва,5-а, тел. 56-53-89, E-mail: [email protected]

№ 178/О

Про відзначення

Міжнародного дня осіб з інвалідністю

Відповідно до обласного плану заходів від 16.11.2021 «Про підготовку та відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю 03 грудня 2021 року», листа департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації від 22.11.2021 № 35-12/3061/0,35 «Про відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю», з метою реалізації даного заходу та виховання в учнів толерантного ставлення до людей з особливими потребами, наказу управління освіти від 23.11.2021671/о,

Н А К А З У Ю:

1.Затвердити План заходів щодо підготовки та відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю 03 грудня 2021 року.

2. Виконати зазначений плану заходів, з дотриманням карантинних вимог у зв’язку із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 .

3. Надати до управління освіти Кропивницької міської ради інформацію на електронну адресу: [email protected] (для Навроцької І.Г) про стан виконання Плану заходів щодо відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю 03 грудня 2021 року до 04 грудня поточного року.

4. Відповідальність за виконання даного наказу покласти на вихователя-методиста Малухіну Ю.В.

5.Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор закладу            Н.В. Тетерева

ЗАТВЕРДЖУЮ

директор закладу

___________________ Н.В.Тетерева

«29_» листопада 2021 року

План заходів

щодо підготовки та відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю

1. рудня 2021 року по ДНЗ №71 «Катеринка»

1.Підготувати зустріч з активістами інвалідного руху та громадськими організаціями.

Вихователі старших груп

2.Проведення  тематичної  виставки,  бесіди, інформаційні години, діалог-бесіди, розважальні програми, благодійні акції для дітей з інвалідністю з нагоди Міжнародного дня осіб з інвалідністю.

Вихователі груп

3.Провести «заняття доброти» на тему: «Дивіться на нас як на рівних», годин спілкування  Ми рівні» Керівники  закладів освіти

Вихователі старших груп

4.Посилити роботу соціально-психологічної служби закладу під час заходу.