Кропивницький. ЗДО №71 "Катеринка" вітає Вас!
 
КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД





News


Apr 15, 2024
Тиждень безпеки життєдіяльності
"ДАРМА НЕ БІЙСЯ,АЛЕ СТЕРЕЖИСЯ!".

Apr 5, 2024
МОНІТОРИНГ
ПЕРЕВІРКА (МОНІТОРИНГ)ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ,ДОТРИМАННЯ САНІТАРНОГО ЗАКОНОДАВТСВА НА ХАРЧОБЛОЦІ ЗДО 71

Mar 5, 2024
Все навколо зеленіє, Річка ллється і шумить. Тихо, тихо вітер віє І з травою гомонить...
СВЯТО ВЕСНИ

All news

«16 днів проти насильства»

Dec 8, 2023
проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», у ДНЗ №71 проведено низку заходів, спрямованих на попередження насильства у сім’ї, дошкільному закладі, на профілактику жорстокого поводження з дітьми та правове виховання учасників освітнього процесу.

 Вихователь-метолдист Малухіна Ю.В.провела теоретично - практичну консультацію «Попередження насильства у сім’ї». У ході консультації вона ознайомила присутніх з  нормативними документами щодо захисту прав дітей.

Під час акції у закладі проведено різноманітні заходи. Зокрема, розповсюджено у групах Viber  консультації для батьків «Толерантність і сьогодення», «Стоп насильству», «Права дітей» та відеоролик «Насильство - це злочин».

У всіх вікових групах проведено бесіди на теми : «Чи знаєш ти свої права?», «Бійка – не вихід», «Словесна образа, теж порушення прав». Варто зазначити, що діти були активними учасниками бесід, вони називали не лише свої права, але й обов’язки, обґрунтовували свою думку.

Також діти із задоволенням грали в такі ігри, як «Оціни вчинок», «Всі ми різні - всі ми рівні», «ТСН вражає», «Добре - погано», «Права у казках і мультфільмах», «Хоч дитина я мала – знаю всі свої права», «Квітка прав. Кожна дитина має права».

Діти старших та середніх груп із задоволенням  брали участь у розвивальних заняттях «Чарівний засіб порозуміння», «Захист прав казкових героїв»  «Права дитини. Право на ім’я».

Цікавими для дітей старших  груп  були розігрування оповідань та казок -  «Червона шапочка», «Матуся для курчат», «Ясоччин садочок», в яких відстоювали права героїв.

У рамках акції  проведено виставку родинної творчості  «Ми проти насильства».  Діти малювали малюнки за темою: «Мама, тато, я – дружня сім’я».

У закладі доповнено  батьківський куточок матеріалами щодо «Протидії  насильству».

 

 

 

 

Шановні, батьки!
 
Ознайомтесь, будь-ласка, з матеріалами консультації  “Профілактика насильства в родині”
 
На жаль, в нашому суспільстві переважає думка, що проблеми жорстокого поводження із членами сім’ї є внутрішньою проблемою цієї сім’ї і не потребує втручання суспільства, а тим більше держави. Але саме право на захист від насильства над особою, особливо в сім’ї, є одним із найголовніших прав громадян та дітей зокрема.
 
Ще недавно в нашому суспільстві вважалося неприйнятним говорити відверто про насильство в сім’ї. Проте ця форма насильства існує давно і зустрічається досить часто: вона розповсюджена серед людей різних національностей, різного фінансового та соціального статусу, в сім’ях віруючих та атеїстів. Більше того, таке насильство ніяк не можна пояснити економічною нестабільністю, оскільки воно наявне й у відсталих, і в економічно розвинутих країнах.
 
Найчастіше насильство проявляється в сім’ї. Це реальна дія чи погроза фізичної, сексуальної, психологічної або економічної образи та насильство з боку однієї особи щодо іншої, з якою вона має чи мала інтимні або інші значущі стосунки.
 
Витоки насильства в сім’ї закладено у звичаях суспільства, в системі норм і правил, які передбачають для чоловіків, жінок та дітей різну визначену поведінку: активну та агресивну для чоловіків, поступливу для жінок і покірну для дітей. Значною мірою така поведінка є наслідком традиційного виховання, за якого агресивна поведінка чоловіків розглядається як єдиний та прийнятний спосіб вирішення проблем. Хлопчиків навчають бути напористими у досягненні своє мети, тоді як дівчаток вчать терпіти й пристосовуватися. Результатом такого впливу сім’ї та оточення є нинішня сумна картина насильства над жінками в нашій країні. Крім того, воно може здійснюватися й над іншими членами сім’ї, особливо над дітьми.
 
Насильство в сім’ї дуже впливає на життя дітей і підлітків. Третина дітей в Україні щороку спостерігають акти насильства в сім’ї. Діти, матері яких зазнали знущань, у шість разів частіше намагаються покінчити життя самогубством, 50% з них схильні до зловживань наркотиками та алкоголем.
Двадцять відсотків студентів вищих навчальних закладів втягнуті у насильницькі стосунки, причому 66% розповідають про це другові, 26% – батькам, 25% – нікому не розповідають.
 
Часто насильство виявляється як комбінація фізичної, сексуальної та/або емоційної образи.
 
Щоб визначити ступінь насильницьких дій, досить з’ясувати такі випадки насильства:
 
Фізичне насильство: хтось дитину штовхає, завдає болю ляпасами, стусанами, ударами кулаків; жбурляє предмети, загрожує зброєю або завдає ран; фізично перешкоджає при спробі вийти з дому; закриває ззовні дитину в помешканні; залишає одну в небезпечних місцях; відмовляється допомогти, коли дитина хвора; перешкоджає при спробі звернутися за медичною допомогою; не дає заснути вночі; відмовляється купувати продукти харчування та інші необхідні для дитини товари; псує її майно; ображає батьків, молодших братів та сестер; загрожує заподіяти шкоду родичам або друзям.
 
Сексуальне насильство: поводяться з дитиною як з сексуальним об’єктом; змушують роздягатися проти її волі; змушують вступати в статевий акт проти волі дитини, ґвалтують її; здійснюють статевий акт з особливою жорстокістю; змушують вступати у статевий акт після побоїв; змушують дивитися і/або повторювати порнографічні дії. За статистикою, одна третина підлітків зазнає насилля в інтимних стосунках.
 
Емоційна образа: постійно дитину принижують, кричать на неї та/або кривдять (наприклад, говорять, що вона занадто товста, худа, дурна і т.д.); ігнорують почуття дитини; висміюють її переконання; забороняють виходити на вулицю, гратися з однолітками; маніпулюють нею, використовуючи при цьому неправду й незгоду; кривдять її родичів і друзів або проганяють їх; критикують її, висміюють.
 
Економічне насилля: економічні утиски (не давати грошей, машину, кредитні картки для зняття грошей з рахунку жертви та витрата їх на себе; використання правової системи проти жертви).
 
Найнебезпечніше те, що насильство дає дуже серйозні негативні соціальні наслідки. Воно породжує терор, безладдя; відчуття відсутності допомоги, невпевненості, безнадійності або безсилля; відчуття провини; відчуття придушення волі; примари; відсутність самоповаги; настирливі спогади; напади страхів, депресію; фобії, смуток; роздуми про самогубство; самозвинувачення; втрату довіри; сумніви щодо віри в щось; наркотичну/алкогольну залежність; жагу помсти.
 
Наслідки домашнього насильства для дітей:
 
Діти з сімей, у яких практикується насильство, відчувають постійний психологічний дискомфорт, для них це справжня трагедія.
 
Існуєд  ряд спільних ознак, що характеризують переживання та поведінку більшості таких дітей.
 
Страхи. Діти з сімей, де практикується насильство, переживають відчуття страху. Цей страх може проявлятися різним чином: від занурення в себе та пасивності до насильницької поведінки.
 
Зовнішні прояви поведінки. Мала дитина не може знати, коли відбудеться наступний спалах насильства, де та наскільки сильним він буде. В результаті, вразливість та відсутність контролю над ситуацією призводять до проявів впертості у поведінці, відмови розмовляти та агресивних вчинків.
 
Нездатність виразити почуття вербальне. Спостерігаючи за практикою насильства в сім’ї, діти доходять висновку, що насильство – це спосіб, яким дорослі вирішують свої конфлікти та наболілі проблеми. Оскільки ніхто не показав цим дітям, як слід говорити про їхні почуття, думки, вони часто не знають, що переживають або відчувають, і як можна виразити свої емоції та почуття у вербальній формі.
 
Жорстоке поводження з дітьми в подальшому формує з них соціально-дезадаптованих людей, не здатних створювати повноцінну сім’ю, бути гарними батьками, а також є поштовхом до відтворення жорстокості по відношенню до власних дітей.
 
Отже, дитина потребує соціально-правового захисту.
 
Про соціальний захист дитини можна говорити у двох аспектах. У широкому розумінні соціальний захист передбачає гарантію основних прав, зафіксованих у Конвенції ООН про права дитини. У вузькому розумінні це означає створення умов для вільного розвитку духовних та фізичних сил дитини, пробудження її активності. Соціальна захищеність не має вікових рамок. Але чим менше дитина, тим більше вона потребує захисту!
 
Як же захистити дитину? Що можна зробити, щоб запобігти жорстокому поводженню з дітьми та насильству в сім’ї? Хто повинен зупинити цикл знущань?
 
Це можуть і повинні зробити матір та батько! Якщо кривдником є батько, то лише жінка може захистити своїх дітей і себе саму. Якщо кривдником є жінка, то батько може перервати насильницькі стосунки і захистити дітей.