У цей непростий час варто підтримувати себе, рідних та близьких. Саме тому важливо розвинути нові навички, сформувати стійкі компетенції поведінки дітей під час перебування на вулиці або вдома.

В рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності «Дарма не бійся, але стережися!» з 08 по 12 квітня в закладі дошкільної освіти 71 проводилися різноманітні заходи щодо психологічної підтримки та дій у надзвичайних ситуаціях під час воєнного стану.  Це і виховні години,  перегляд  та обговорення відеофільмів,  ігри і  вправи для зняття стресу й тривожності, подолання негативних емоцій, заняття, фотоквести, STEM - перерви, зустрічі з представниками  поліції та ДСНС тощо.

У ході заходів діти поглибили свої знання про вибухонебезпечні предмети та речовини, про їхню загрозу життю та здоров’ю, розробили алгоритм дій при зустрічі з підозрілими предметами. Уміння правильно оцінити ситуацію та обрати порядок дій є дуже важливим для кожної людини. Тому учні вчилися бути відповідальними за своє життя та життя інших людей, здобули потрібні навички та сформували готовність до дій в надзвичайних ситуаціях.  Також опрацьовували різні техніки та прийоми, що позбавляють тривоги та стресу, знімають напругу, заспокоюють нервову систему, допомогають зосередитися і швидко відновити психоемоційну рівновагу.

Зустріч з представниками патрульної поліції "Мінна та особиста безпека"

від 27 березня  2024 року                                                                              № 14/о

Про проведення Тижня знань

безпеки життєдіяльності

На виконання спільного наказу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області та департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної військової адміністрації від                            18 липня 2023 року № 228/205-од «Про проведення Тижнів знань безпеки життєдіяльності в закладах освіти області у 2023/2024 навчальному році», з метою проведення цілеспрямованої профілактичної роботи серед учасників освітнього процесу з питань безпеки життєдіяльності, підвищення рівня інформаційно-роз’яснювальної роботи з окресленого напрямку в закладах освіти міста, виховання поважного ставлення до здорового способу життя та гармонійного розвитку, збереження та поліпшення власного здоров’я, створення і підтримки здорових та безпечних умов життя і діяльності людини як у повсякденному житті так і в умовах надзвичайних ситуацій, наказу управління освіти  від 25 березня 2024 року №140-0 «Про проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності».

1)  Провести Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему «Дарма не бійся, але стережися!» (психологічна підтримка та дії у надзвичайних ситуаціях під час воєнного стану)  з 08 до 12 квітня 2024 року;

2) Висвітлити хід Тижня та відповідні матеріали на сайті закладу https://katerinka.klasna.com/

3)Надіслати інформацію про проведення Тижня управлінню освіти                             до 15 квітня 2024 року.

4) Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор закладу                                                                Наталія ТЕТЕРЕВА

заходів по проведенню Тижня знань безпеки життєдіяльності на тему:

«Дарма не бійся,але стережися!»

(психологічна підтримка та дії у надзвичайних

ситуаціях під час воєнного стану)

з 08 по 12 квітня 2024 року

08.04.2024р.

Бесіда з дітьми про номери служб порятунку; вчити користуватися телефоном,чітко та зрозуміло пояснювати причину виклику; закріпити в пам’яті домашню адресу. Дидактична гра «Стихійне лихо» (надзвичайні ситуації: сильний вітер,буревій,гроза, буран тощо).

Дидактична гра «НЕБЕЗПЕКА» (закріплювати знання про найпростіші засоби індивідуального захисту, Перегляд відео. Сюжетно-рольова гра «Сам вдома»

Корисні підказки. виховувати основи безпечної поведінки.

09.04.2024 р. Бесіда «Твої дії в разі небезпеки» сигнал оповіщення, як діяти при різних ситуаціях. Дидактична гра «Я і не знайомець» ( поведінка з незнайомими людьми).

Перегляд відео «Як позбутися від тривоги.страху.та занепокоєння». Сюжетно –рольова гра «Тривога»(правила поведінки в екстремальних ситуаціях.

Як діяти в життєвих ситуаціях?). Інформаційний листок для батьків «Небезпечні предмети вдома для дітей».

10.04.2024р. Перегляд фотоальбому «Отруйні гриби та рослини».

Перегляд мультфільму «Пригоди мурашки»,вчити дітей спостережливості, сприймати навколишнє не тільки через призму власної безпеки, а й безпеки тих, хто нас оточує. Психологічні ігри для зняття занепокоєння.

Пам’ятка для батьків «Як підтримати та заспокоїти дитину в надзичайній ситуації».

11.04.2024р.

Бесіда «Урятуй себе сам » про те, як знаходити вихід із надзвичайних ситуацій. Дидактична гра «Допоможемо друзям» (спонукати дітей в умінні розрізняти безпечні і небезпечні предмети).

Екопростір розвитку дитини «Небезпечні предмети».

Сюжетно-рольова гра «Сам удома»розглядання ілюстрації. формувати у дітей вміння зайняти себе протягом певного часу.

П’ятниця

12.04.2024р. Бесіда «Що корисно для здоров’я людини», розширити знання дітей про корисні чинники для здоров’я людей, їхній вплив на психологічний стан людини та фізичний стан;

Малювання ((власна тема)

Дидактична гра «Що відбудеться, якщо…?»

закріпити вміння дітей оцінювати та передбачувати